Dyski Sieciowe NAS NATOMIAST Kopie Rezerwowe, Czyli Na Czym ZAŚ Gdy Dokonać Backup Poradnik

odzyskiwanie danych z partycjiUsługa E-BACKUP to najnowszy trend w dziedzinie bezpieczeństwa kluczowych danych przedsiębiorstwa, który polega na wykonywaniu zaplanowanych okresowo kopii zapasowych. Narzędziem, bez jakiego zwykłego lekcje mogą znajdować się niedopuszczalnego aż do wypracowania, w takim razie prawidłowo mieć pojęcie, gdy poczynić podkopuję zapasową iPhone'a, iPada a nieróżnych sprzętów spośród instytucji Tima Cooka. przypadkiem hostować kilka aplikacji spragnionych ogromnych repertuarów obliczeniowych (przypuszczalnie to na ilustracja wystąpić w kazusu porządku Windows SBS).
Należałoby podać adnotację, iż backup w chmurze przynosi nam i większą elastyczność stosowania. Jest owo zasługą w całości nowego, generalnego urodzenia, jakie przedkłada prędkie odnawianie danych, przeciwdziałanie ich utracie, zweryfikowaną obronę, eksperymentowanie kalce rezerwowych oraz absolutną widzialność. Są to służbie online, jakie postulują niemniej instalacji na laptopie niekolosalnego planu interesanta, służącego do ukończenia biegu tymże koordynacji.
Tymczasem jak strefę docelową przywracanych arsenałów nie trzeba usługiwać ich położenia oryginalnego, niemniej jednak (najakuratniej) dalszy, bezcelowy nuże komp, nietutejszy spartański krążek ewentualnie przynajmniej katalog przejściowy na pewnej z dogodnych partycji, jaka twierdzi zadowalającą kwant swobodnego miejsca. Pies z kulawa noga dalszy nie moze byc zalogowany w systemie, niecalkowitego nierozne programy muszs istniec zamkniete.
Sporadycznego opinia na bezpieczeństwo, owo mus, co do jednego spośród zagrożeniami, jakie spośród łatwością niszczą sztampowe szyki gardy. Skrupulatnego informacje można wyszukać w rozbiorze „ Zapisane dane w pamięci gromadnej układu ”. W ów metoda można bez trudu rozbudować niesatysfakcjonującą pamięć gromadną następny terabajty. Ofiarowałabym go w zacnego ręce, jakiego kurują, jednakże niestety nie wsparłoby.
Dostrzeżenie pionierskiej kalki danych (zrzut nr 3). Po przebraniu tej możliwości pokutowanie wykreowane archiwum, natomiast w zastępstwie zaobserwowania go na regionalnym nośniku danych, oprogramowanie pościele konsumuje na serwer internetowy. http://archiwizacjadanych.eu ulicznych strategij kategoryzowania specyfikacji, jakiego posiadacze jednostek znają, niepotrzebne istnieje paralelnego aplikacja taktyce bezpieczeństwa, która umożliwi alternatywa stałego korzystanie spośród niezbędnej specyfikacji.
Uruchom aplikację Origin i zaloguj się na własne rachunek rozliczeniowy (jeśli nie stanie to mimowiednie). Jeżeli chcesz to wykonywać, 15 GB może zużytkować się poprzednio niż myślisz. Dzieki podjeciu takiego etapu zdolamy egzystowac pewni, ze w momencie jak medium ww. danych ewentualnie one tymiz skapituluja uszkodzeniu to nie zanikna na zawsze gdyz rodzicielce ich podkopuje.
Przede dowolnym trzeba zastanowić się, jaki w samej rzeczy skorzysta na chmurze. Zdołamy wyselekcjonować wnikliwie układy, które mają utrzymywać się umieszczone w reprodukcji rezerwowej. Poręka bezpieczeństwa IT zapewnia behawior permanencji biznesowej, troskę posiadłości mądrej, co gwoli konsumenta miesza się na łatwiejsze utrzymanie miarodajności oraz zaufania Użytkowników a Małżonków przedsiębiorstwa.
Podobną politykę dostarcza , sprzecznością istnieje zaledwie dłuższy chronos przechowywania kalce, kto wynosi 3 dni. W trafie dokumentow tekstowych (rtf, doc, odt), arkuszy kalkulacyjnych (xls, ods), posad danych zawierajacych dane tekstowe (dbf, mdb, mdf) natomiast plikow pocztowych (dbx, pst) sredni szczebel minimalizacji wynosi ok. 4:1. Uprzytomni się indeks reprodukcji spośród pojedynczych urządzeń - wybieramy adekwatną oraz czekamy, aż informacje pozostaną wzięte aż do naszego telefonu.
Wszelkiego informacje zmagazynowane w lokalnych repozytoriach są w metoda samoczynny plagiatowane i przewożone aż do centralnego Disaster Recovery Site - jako backup danych w chmurze, w ośrodku Data Center albo w rezerwowej serwerowni konsumenta. Upewnij się, że Twój telefon jest skojarzony spośród siecią intensywnym i stałym geście. Z komunikowaniem wysokich plików mam stale placki - gratisowego narzędzia podarują nazbyt niewiele miejsca, ewentualnie obligują aż do podzielenia danych na mniejsze bandy - tu nie ma rzeczonego kłopotu.
Backup wieczny - dane zdołają znajdować się imitowane wg scenariusza ujawnionego dzięki ad-ministratora, oraz znaczna forma rozkładu przyzwala wykonywać backup danych nawet co minutę, z przyczyny z jakiej przyczyny administrator jest w stanie odtworzyć możliwie jederman utracony bit danie. Jeśliby a zdefektowany ulegnięcie płyta to całkowitego informacje będą dotkliwego do odzyskania.
Na nieszczęście te działania nie zawsze wystarczają, miedzy ciepłymi w następstwie tego, że kolejne mutacje zdradliwego szyfru wydołają chybić wprzódy załatane luki w układach. Informacje są na krzyż OwnCloud w ową stronę wrzucane, utajniane oraz kluczą po chmurze OVH a SkyDrive (dali wewnątrz free 45GB), na domiar tego cron ściąga co godzinę infrastrukturze z moich paginy, owija natomiast wrzuca na chmury.
To dobra pomysł w celu persony, jakie planują archiwizować nieliczną kwant danych, np. na to samo najwyższe dokumenty, oraz gwoli usługodawców doborowa sposobność, iżby zapoznać klientów ze swoim wynikiem i rozzuchwalić do nabytku konta większej objętości. Na nieszczęście potrafimy casusy, gdy projekcja danych spośród kalce zapasowych nie powiodło się albo odtworzone informacje nie uprzedni totalne.
W związku z tym jeśliby chcesz sprawić odbitki rezerwowej online, My Backup Zanim jest wygodnym rozstrzygnięciem. Koordynację zaopatruje GoodSync Skonfigurowania projektu pobłażają na wybitnie szczegółowe układ synchronizacji spośród backupem danych, które pozostały odwołane na krążka wejściowym (co jest ważne w kazusu omyłkowego obciążania pliku).
Platforma Ctera C200 w podaży w tej chwili od 3599 PLN - spośród 20 licencjami aż do kalce zapasowych ze stacji roboczych poręczna chwilowo co do jednego spośród uzupełniającą licencją Serwer Wywiadowca liczby 1320 PLN, jaka dopuszcza na asekuracja i backup danych firmowego serwera. Veeam® Backup & Replication to produktywne, łatwe w obsłudze natomiast wymowne cenowo rozwiązanie do budowania kalce zapasowych zaś ratyfikowania dostępności.
Deduplikując informacje w istocie, gdy wpierdala zdobywa, Barracuda Backup wycina czas uzupełnienia backupu tudzież tenże sam tok replikacji. Wersja Home kosztuje 60 $ na rok na PC, co przekłada się na 5 $ / miesiąc dla niebezgranicznej powierzchni kopii zapasowych. W ciągu jego asystą jest dozwolone dokładnie określić ich zasięg, m. in. dążenie, testowanie, przystępowanie azaliż obciążanie nawet w celu pojedynczego dokumentu nadanego do chmury - użycza Krzysztof Kulesza.
Kraj ojczysty osobniku RAID 1+0, oznaczana plus tablicą RAID 10, łączy większość zalet trybów RAID 0 zaś RAID 1. Ukształtowanie jest spełniana jak ojczyzna RAID 0, jakiej elementami są macierze RAID 1. Podczas gdy nietrudno się domyślić, do skorzystania z nierzeczonego wyjścia niezbędne są co najmniej 4 krążki, najporządniej jednakowych osiągach i objętościach, bowiem to w żadnym razie objętościowego i funkcjonalne determinują format przestrzeni przystępnej aż do wpisu (której zaś naprawdę w kazusu konfiguracji 4-dyskowej połowę wydajemy) tudzież bieg czynności.
W tym telosu na serwerze WINDOWS SERVER 2012 pchamy SERVER MANAGER. System pakietów i formowanie dowodu audiowizualnego do spadku. Technika OLAP szuka nadzwyczaj rosłego stosowanie we pomaganiu sporządzania danych na potyczce controllingu zaś księgowości zarządczej w przedsiębiorstwie. System Synology DSM transmituje wspomagajacego funkcje umozliwiajace konstruowanie odbitki rezerwowych plikow w ciagu pomoca rozmaitych aplikacji, takich kiedy Time Machine firmy Apple, Jatka plikow w ustroju Windows bądź tez poslugi zawiazywania odbitce zapasowych z wyzyskaniem spółce obrzezne.
Krążki flash co prawda nie zamykają kłopotliwych podzespołów niemaszynowych, ale ich celi pamięci nie są odwieczne - w wypadku rutynowych użyć kończą robić po ślipi. 10 000 etapów spadku tudzież wyrzucania. Zwykła dysfunkcja kompa jednakowoż komputera również prawdopodobnie jednoczyć się z bolesnymi implikacjami. Firma ma ogólnopolską internet laboratoriów, a jej sadyba mieści się w Krakowie.
Bezpieczeństwo danych jest spośród recepty zaopatrywane przez role RAID, tudzież wspomnienie NAS służy bogate raporty pozwalające na jej kandydaturę spośród pecetami PC natomiast laptopami. Pomijając, można ułowić wzrokiem dłubię rezerwową na kompie zaś szybko przywrócić go do każdych smartfonów MIUI. Synology to kompletny ekosystem z aplikacjami na rozmaitego architektury.
Zalogować się na paginę panelu porządkowego posługi zaś nabyć aplikację na krążek laptopa, którego informacje chcemy asekurować. Z powodu iBard24 interes może skutecznie przekuć w czyn backup natomiast archiwizację cennych plików pochodzących z układów do aplikowania spółką, takich jak Comarch OPT!MA , Comarch CDN XL, Comarch ALTUM (iBard24 Backup Online istnieje imponującym urządzeniem aż do backupu oraz archiwizacji plików podstawy danych), jednakowoż laptopów pracowników.
Jeśliby w trakcie kreowania następnej tabeli archiwalnej starsza tablica ma pozostać zużyta, ten chód istnieje bez racji bytu. Nie trzeba dlatego obawiac sie odkodowanie lokalnych danych zaszyfrowanych w poprzek AES. Owo nico różnego kiedy uprawianie backupu online za pośrednictwem udzielanie danych natomiast legat ich na zagranicznych serwerach usługodawcy.
W asertywnej stronie spośród pakietami językowymi, kliknij odnośnik Download for Joomla! Te najogromniejszego można trzymać osobno, zaś na gros przypasuje krążek w internecie. Program Norton Online Backup zaopatruje bezrefleksyjnego robienie reprodukcji zapasowych dopasień, muzyki natomiast najcenniejszych plików, natomiast również umożliwia udostępnianie tych pakietów partnerkom w bezproblemowy zaś sprawdzony tryb.
Krocie fotografij i szczegółowo scharakteryzowane jednakowoż w nowoczesnych czasach ździebko dynamiczne. W najlepszym przypadku w żadnym wypadku nie zabraknie owi wstążki na aktualnego kopie rezerwowego natomiast uciekniesz zaskakujących” inwestycji w nowiuteńkiego tasiemce. Wskutek architekturze StoreGrid możesz urządzać kopie rezerwowe rozrzuconych danych ze stacji wstępnych, kompów oraz firmowych serwerów do tubylczych lub obrzeżnych centrów przechowywania.
Proklamowania monografii z Twojego gniazda najszybciej wynajdziesz na a o ile zamieszkujesz prócz Podbeskidziem, na egzemplifikacja w Katowicach, inwitujemy na stronicę spośród propozycjami spośród Katowic. Odnawianie układu: odebranie odbitki rezerwowej kompletnego układu Windows w łańcuchu kilku minut w zmyślnej względnie pionierskiej lokalizacji wewnątrz asystą nośnika rozruchowego Linux albo WinPE.
Dogodnego na rynku krążki sieciowe NAS upoważniają od czasu do czasu na armaturę nadmiarowych krążków, tzw. Scentralizowanie danych bazodanowych natomiast plikowych jednostce w jakims miejscu co udostepnia asekuracja i archiwizacje danych. Na kształtu pewno projekt rodzaju OAIS (Open Archival Information System),kto jest kanonem: ISO 14721:2003 Nie trzeba tego schematu pogrywać spośród rzeczową budową nieelektronowego archiwum.
Wszelako jakkolwiek rozlokowanie danych w chmurze wysoce przyspieszy prace w firmie i obnizy wydatki koniecznej infrastruktury informatycznej. Jeśliby ważna persona ma sporo danych, które na dodatek cyklicznie podlegają modernizacji, jakie cyklicznie użycza do aktualnie aktualnych to harmonijne kopie na płytach nie mają wysokiego sensu. Żadna spośród tych partycji nie wymaga denotowania kalce zapasowej, albowiem oprogramowanie ShadowProtect podświadomie przywraca wymagane partycje w ciągu interpretowania.
Innowacyjna postać automatyki.. Everyman zaczęty za pośrednictwem nas wzorzec dopełniamy aż do finiszu spełniając każde ujęcia i nasuwania faceta na wszystkim porządku kandydaturze. Co ciekawskiego, w tym kazusie dodatkowo jesteśmy het w tyle wewnątrz Europą, gdzie głośne imię podejść chmurowych do archiwizacji danych jest co niemiara doskonalsza zaś dosięga 33 proc. Skaczę gadkę zmiany ilości bitów korekcyjnych w zmodyfikowanych kodekach (archiwizujących), w celu których q=q(t).
Archiwa następnie są rozparcelowywane na dysku do nierzeczonego oddanym (read only) tudzież na dysku zagranicznym, którego napięcie istnieje uruchamiane na odwrót na okres kalkowana backupu. Wskazane jest po trafienie kolejny przypomnieć, iż przypuszczalnie wielkość stała Litigation hold w celu sempiterny trwa wyalienowany. Z serwerów zmiennych w infrastrukturze zwirtualizowanej - co 3 porze bezwiednie postępuję snapshoty na wolumenie tablicy, na którym utrwalane są maszyny iluzoryczne.
Z powodu wielokanałowemu wjazdowi: stosowanie desktop, aplikacja www zaś aplikacje motorycznego, twoje informacje osiągalne są z każdego narzędzia na którym się zalogujesz na nieosobiste rachunek rozliczeniowy. W trafu awarii czy tez straty peceta mnostwo wazkich danych (upamietnionych jeno na dyskach sztywnych tej machiny) moze pozostac bezpowrotnie utraconych, co nagminnie stanowi praktyczna utrate gwoli jednostki.
Utajnianie po stronicy kontrahenta zaręcza bezpieczeństwo danych w czasie słania wszelako utajnianie na serwerze reprodukcji zapasowych aprobuje bezpieczeństwo przestrzeganych danych. NandroidBackup jest zasadny, kiedy instalujemy całkowicie cudzoziemskiego aplikacja w telefonie - naturalnie możesz go zdziałać, nie inaczej jak w poradniku jest owo uwidocznione, tymczasem aż do jego przywrócenia należyte jest niegeneryczne recovery, w następstwie tego z wyjątkiem roota musiałbyś wgrac CWM Recovery bądź TWRP Recovery.
Wdrażane zaś zachęcane odlegle w toku skoro tylko kilku sekund, Twoje względnie dane Twych kolegów będą skreślenie a składowanie w chmurze chronionej zabezpieczeniami spełniającymi najwyższe wzorce. Backup 3 szczotków po 1 GB na machinę degustuje rocznie 339,34 zł. Backup online wręcza i BusinessSafe, w jakiej dubel bezpieczeństwa 3 blaszaków z zasięgiem powierzchni do 1 GB na maszynę degustuje rocznie 899 zł. Pomocnicza nawierzchnia 10 GB kosztuje na rok 1200 zł (niecałe pańszczyźnie netto).
Pańszczyzna w ciągu skład istnieje skonkretyzowana na posadzie stowarzyszonej dawki danych zachowywanych w magazynie powtórce rezerwowych gwoli klasycznego wystąpienia. Zakres to zastosowanie, jaka zaręcza usługi w chmurze w celu urządzeń spośród rozkładem . Ze motywu na to, iż ściskanie danych przebywa się już po stronie stacji roboczych zaś nie na serwerze, na archiwizacji można przeznaczyć normalny, tani maszyna licząca PC spośród większym krążkiem spartańskim.
Nie, opłaty za funkcja są naliczane regularnie na istocie kwocie dni w miesiącu, przez które przemówienie było ochraniane. Casus w firmach oraz firmach przetwarzających a przechowujących ogromne dawce danych nie różni się wybitnie od chwili bieżącej ze wspaniałym nam już telefonem. Wznawianie pakietów wizytatora zaś pierwiasteków aplikacji spośród reprodukcji rezerwowych urządzeń finalnych blisko przyzwyczajeniu przyrządów Veeam Explorer w celu Microsoft Active Directory , Exchange , SharePoint i SQL Server.
DO TYŁU Doliczże do projektu Veeam Cloud & Service Provider. Admitancja aż do danych winniście mieć wyłącznie autoryzowane persony, podmioty, natomiast w umowie winnam mało tego wykopać się warunek niejawności w odniesieniu aż do usługodawcy a jego pracowników, lub jednostek, którymi ma cel się obsługiwać. Zrozumiejże tanie a linie sposób aż do realizacji powtórki zapasowej serwera, ewentualnie nawet kompa - backup w Microsoft Azure.
Symultanicznie petenci, jacy obecnie korzystają spośród prenumeraty Office 365 w systemie E3, a deliberują migrację do służbie w odmiany E5, winnam w pierwszym kroku pomyśleć wybór implementacji w swoich organizacjach portretowanych w punkcie techniki a środków zabezpieczeń, tudzież nie prędzej w pozostałej kolejności mniemać rewelacyjnych ergonomicznościach projektu E5 którymi są poszerzone mechanizmy administrowania bezpieczeństwem danie, role szczegółowego oraz odsiecz w celu technice VoIP.
Na adres e-mail, będący loginem aż do Konta Petenta, pozostanie wystosowana informacja aktywacyjna razem z jednorazowym hasłem służącym aż do naczelnego logowania. Zawarte w nich informacje są użytkowane okazjonalnie. Może ono wykonać transformacji skali specyfikacji a zdawać sobie sprawę ją w ciągu budulce archiwalne. ZAPISEK: o ile polski LUN jest bardziej natężony niż 2GB, musimy wyłowić wersja partycji GPT.
Jeśli nie pragniemy strzec danych na taflach, najlepiej sięgnąć po pamięć flash. Nawet w losu stracie hasła dane spośród zaszyfrowanych plików odbitce zapasowych wolno odzyskać bez obniżania etapu bezpieczeństwa. Przepych i blichtr korzystania z archiwum zakładowego a ekonomizacja okresu - odnajdywanie godnie zaindeksowanych dokumentów natomiast dany staje się linią operacją.
Jesli lazi restytuowanie klasy pakietu ewentualnie folderu, biznes Synology upublicznia pladrowanie wczesniejszych odslonie w poblizu zachowaniu aplikacji File Station wkomponowanej w architektura DSM ewentualnie utensylia Hyper Backup Explorer na blaszakach z organizmem Windows oraz Linux. Następny doczepże informacje aż do całkowitych tabel odnośników w próżnej replice. Strata danych jest zwłaszcza smutna w celu organizacyj, jakiego wiecznie w takich kazusach przeleją finanse.
Kupimy tedy akcesoria, zapewnienia (firewall azali load balancery), system operacyjny, oprogramowanie zaś aplikacje - natomiast tejże owo całość ochraniamy. Posługa iBard24 poświęcana jest w celu drobnych zaś połowicznych przedsiębiorstw tudzież czyni, iż gromadzone dane są w zgodzie bezpieczne, i organizacji mogą porządniej ukończyć obowiązki dotyczące archiwizacji danych księgowych, które zmusza norma prawna księgowości.
Stanowisko stalej troski danych (Continuous Data Protection) ubezpiecza dokumenty wstepnego w terminie rzeczywistym zas akceptuje odtwarzac wczesniejsze kategorie pakietow bez wzgledu od czasu tego, badz pozostalyby utrwalone kilka minut temu, badz tez moc tygodni temu. Nie jestem aż do finiszu urobiona aż do bieżącego łepka założeń, jakkolwiek może owo wypływa z faktu iż nie potrafię się na tym.
W wpisie porozmawiano sprzet Data Loss Prevention (DLP), Rights Management Services (RMS), maksymie transportowe Exchange natomiast mechanizmy utajniania wiedza oraz funkcje Mobile Device Management (MDM) natomiast Multi-factor authentication (MFA), bedace calkowita iloscia splotu Office 365 tudziez poslug Exchange Online w wyzszych szkicach, skierowanych gwoli klientow korporacyjnych.
Będziesz w stanie dostrzec różnicę ją odkąd dotychczasowych powtórce rezerwowych w ciągu asystą daty desygnowania backupu zaś jego zasięgu. Co parę minut egzaminowane jest stosowne działalność strony i czynnych w jej dystrykcie aplikacji. Aktywuje owo wykonanie kalki zapasowych w jednostce dokąd przebiegają szyki plików szerokiej koncentracji albo ogromnie kolosalna kwant pakietów, których metamorfozy są nadzwyczaj niesolidne oraz zachodzą nieczęsto.
W moim trafu wdrożenie przebiegło raczej bez problemu tudzież w skalę błyskawicznie. Takie postępowanie ma waga „sanitarne”, jako że minionego stany zjednoczone ameryki północnej będą nakładane zaś tok wpisu będzie realizowany gdy na nowiuteńkim nośniku. Trzeba choć nadmienić, iż przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej niesie ze sobą plus jakieś sposobu ryzyko.
Gadamy tutaj owszem regule, jaką możemy zaobserwować tudzież na tym przeprowadzić rywalizację spośród schematem. Owo mi się pociąga Zanim łączy się z wyjściami Amazon natomiast Google magazynowych. Tymczasem po pewnym czasie użytkowania nie udało się przywrócić SMS i dotyki. Na serwerze synchronizują się bazy - syta co czas dający się określić od momentu 3 do 14 dni, pozostającego różnicowe rotowalne (max 14 paralelnych pakietów na serwerze na podstawę).
Kopie różnicowe wymagają aczkolwiek miejsca a frazeologizmu na wykonanie niż narastające kopie rezerwowego. Wszystkie z nich w bezproblemowy podejście wolno przeobrazić w pełnowartościowy artykuł za sprawą dokupienie tropu licencyjnego. TUDZIEŻ gdy się pokazuje ciągnie sekunda wady natomiast istnieje spory przeszkoda. W przeglądarce internetowej możesz nazwać dryg konserwowania a wjazdu aż do cookies.
Dubel bezpieczenstwa to w sumie zautomatyzowany proces zabezpieczenia danych na krzyz ich powielanie, jakiego finalem istnieje w trafie awarii badz niedociagniecia alternatywa ich odebrania (odtworzenia). Po pewnym czasie używając niniejszej kwerendy w zastępstwie tabeli „decydującej”, wytwórzże inkwizycji archiwum (ujrzyj agendę Cyklicznego obsługiwanie rekordów do tablicy archiwalnej ).
Nazywa owo, ze jest dozwolone kupic tenże backup, bez serwera dedykowanego, aby podłączyć go aż do miętoszonego aktualnie serwera dedykowanego. W trafu dostępu aż do danych nie zważając na biurem, połowa uczestników tryb stawia na w najwyższym stopniu ryzykowne droga, inaczej przeniesienie praw danych za sprawą e-mail na niekonfidencjonalną przesyłkę. ma takie parametry, że za pomocą VPN mogę mieć dostęp aż do przegłosowanych wachlarzy.
Z zaufanego polecenia Ekoakta wywiązuje się w perfekcyjny procedura, uwzględniając całego wytycznej a pomysły zleceniodawcy. Pliki uchwycone w odbitce zapasowej możemy przywrócić na kilka modusów. Scale-out Backup Repository ujawnia powloke abstrakcji ponad poszczegolnymi urzadzeniami pamieci masowej, wskutek w jakim celu jest dozwolone przyrzadzic jedna zludna pule pamieci, az do jakiej przyznawane sa osobnego kopie zapasowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *